Понеділок
22.10.2018
06:21
Плеєр
Вхід на сайт
Захист прав дитини
Національна дитяча гарча лінія Національна гарча лінія
Наше опитування
Хто відвідує наш сайт
Всього відповідей: 517
Кременчуцька загальноосвітня школа №31
     

2. Пам'ятка для батьків.

    Пам'ятка "Обов’язки та відповідальність батьків за виховання дитини".
   Мета: надання батькам, а також особам, що їх замінюють інформації про передбачені чинним законодавством України обов’язки щодо виховання дітей, застосування до них покарань, відповідальність за ухилення від виконання обов’язків по догляду за дитиною та її вихованню, експлуатацію дитячої праці, порядку відшкодування шкоди, завданої неповнолітніми, а також щодо деяких прав та свобод дітей, передбачених Сімейним кодексом України.
ОБОВ'ЯЗКИ   ТА   ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ   БАТЬКІВ   ЗА   ВИХОВАННЯ  ДИТИНИ.
    Стаття 155. Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків 1. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. 2. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. 3. Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства. 4. Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
    Стаття 150. Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини 1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. 2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. 3. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. 4. Батьки зобов'язані поважати дитину. 5. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї. 6. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. 7. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.  
    Стаття 184 Кодексу України про Адміністративні правопорушення
     Стаття 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    Стаття 166 Кримінального Кодексу України
    Стаття 166. Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
    Стаття 150 Кримінального Кодексу України
   Стаття 150-1. Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом 1. Використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк. 2. Ті самі дії, вчинені щодо чужої малолітньої дитини або пов'язані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, а так само вчинені повторно або особою, яка раніше скоїла один із злочинів, передбачених статтями 150, 303, 304 цього Кодексу, або за попередньою змовою групою осіб, - караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, а також якщо внаслідок таких дій дитині спричинені середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Стаття 1178 Цивільного кодексу України
   Стаття 1178. Відшкодування шкоди, завданої малолітньою особою 1. Шкода, завдана малолітньою особою (яка не досягла чотирнадцяти років), відшкодовується її батьками (усиновлювачами) або опікуном чи іншою фізичною особою, яка на правових підставах здійснює виховання малолітньої особи, - якщо вони не доведуть, що шкода не є наслідком несумлінного здійснення або ухилення ними від здійснення виховання та нагляду за малолітньою особою.
   Стаття 1179.  Цивільного кодексу України
   Стаття 1179. Відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою 1. Неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах. 2. У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої нею шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками (усиновлювачами) або піклувальником, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини. Якщо неповнолітня особа перебувала у закладі, який за законом здійснює щодо неї функції піклувальника, цей заклад зобов'язаний відшкодувати шкоду в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі, якщо він не доведе, що шкоди було завдано не з його вини.
 
3. Права дитини.
      Що таке права дитини?    Права дитини – це права людини, яка не досягла 18 років Твої права записані у: 
 * Конвенції ООН про права дитини 
 * Конституції України у Закон України «Про охорону дитинства»
 * Закон України «Про освіту»
 * Законі України «Про загальну середню освіту»

Світова книга прав дитини
                                     - Всі діти мають право вільно висловлювати свої погляди.                         
  - Всі діти мають право на відпочинок і дозвілля.
- Всі діти мають право на повноцінне харчування.       
Всі діти рівні у правах, ніхто не може їх обмежувати.
- Жодну дитину не можна примусово залучити до праці.
- Особливе піклування – дітям-інвалідам.
- Всі діти мають право на вільне спілкування.
- Всі діти мають право на отримання інформації.
- Всі діти мають право на освіту.
- Жодна дитина не повинна бути об’єктом сексуальних домагань.
- Жодна дитина не повинна бути жертвою насильства або війни.
- Особливе піклування – дітям-біженцям.
- Всі діти мають право на свободу совісті, думки і релігії.
- Всі діти мають право на медичну допомогу.
- Кожна дитина має право на любов і піклування.
- Жодну дитину не можна кривдити і зневажати.
- Особлива турбота – дітям без сімей.
- Особлива турбота – дітям, що перебувають у конфлікті з законом.
 
4. Як не стати жертвою злочину!
Пам 'ятка для підлітків.
1.Не носити з собою великої суми грошей.
2. Не приймай дарунків від незнайомих людей.
3. Не входь до ліфту або до інших порожніх, темних приміщень з незна­йомою людиною.
4. Не проводь вільний час у підвалах, біля пустирів, нежилих будівель, будівель­них майданчиків тощо.
5. Під жодним приводом не сідай в автомобіль до незнайомих людей.
6. Не перебувай один на вулиці у темну пору доби.
7. Не носи дорогих прикрас.
8. Не вдягай провокуючий одяг.
 

5. Проведені заходи.

 

      Учні  11  класу провели захід «Як попередити юридичну відповідальність», на якому познайомилися з правами та обов`язками учнів, училися поважати права інших людей.

    

    Також був проведений захід «Обов`язок, Відповідальність. Совість.», де були сценки на правову тематику, рольові ігри. Учні познайомилися з літературою на правову тематику, яку нам запропонувала завідуюча нашої бібліотеки Алла Григорівна.

В рамках місячника правової культури та пропаганди правових знань «Жити за законами держави» 5 грудня 2016 року учителем історії та правознавства Поляцковою Наталією Іванівною  у  9-Б класі було  проведено юридичний аукціон на тему  «Держава, закон, я».